Závod vlčat a světlušek, Dolní Újezd - okresní kolo

Skautské středisko Dolní Újezd dostalo v letošním roce na starost uspořádání okresního kola Závodu vlčat a světlušek (ZVaS), který se konal v sobotu 28. 4. 2012 v areálu SDH. Den předem se konaly nemalé přípravy, vlastně probíhaly už i dříve. Domlouvalo se jídlo, pití, využití volného času a počasí, zkrátka všechno, co bylo potřeba.

V pátek 27. 4. jsme připravili areál, upravili poslední materiály a vydali se na cestu zítřejší soutěžní trasy. Trasa byla důkladně zhodnocena. Vše bylo nachystáno a poslední organizátoři se rozešli.

V sobotu se někteří z nás rozestavěli po vsi a čekali na přijíždějící skupinky vlčat a světlušek z okolních středisek, aby jim ukazovali cestu. Mezitím ostatní členové dělali poslední malé úpravy a vítali příchozí skupinky. Do 9 hodin probíhala registrace družinek a v 9.30 hodin byl plánován hlavní nástup. Do té doby se mohly družinky plně věnovat přípravě na závod, vedoucí svolali poslední poradu a skauti se skautkami mohli odejít na své stanoviště (stanovišť bylo celkem 10, rozmístěných po Bořkově). Byl zahájen nástup. Všech 19 družinek se vyrovnalo do řady, z toho byly naše 3 vlčácké a 2 světluškovské hlídky. Vedoucí střediska a vedoucí závodu řekli organizační věci, byl přítomen i pan starosta, který nás přivítal a popřál mnoho zdaru. Zazpívali jsme junáckou hymnu. Skupinky vlčat a světlušek si vylosovaly pořadová čísla a už vybíhala první hlídka. Ostatní děti se mohly zapojit do programu v areálu, který vedl A. B. Svojsík (zakladatel skautingu v Čechách, před 100 lety). Nachystané byly hry různorodé a velice zajímavé. Ti, kteří byli právě na trati, se také nenudili. Procházeli stanoviště např.: fyzická zdatnost, dopravní značky, zdravovědu, manuální zručnost a mnoho dalších. Velkým překvapením byla tajná disciplína, ve které si hlídky zasadily náš národní strom lípu. Na každém stanovišti dostali určitý počet bodů, ale bodovalo se třeba i slušné chování a týmová spolupráce. Po proběhnutí všech disciplín se družinka opět vracela do areálu, kde ji čekal oběd, odpočinek a nadšení vedoucí. Poslední hlídka doběhla okolo 14 hodiny a pro dolnoújezdské vedoucí to znamenalo velké počítání bodů. Stále tu byl i Svojsíkův herní program, takže o zábavu bylo postaráno. Udělal se i nový rekord v množství lidí přibl. 2 m2. Bylo to asi 45 skautů. Výsledky byly sečteny a poslední nástup mohl začít. Napětí stoupalo, začalo se vyhlašovat od posledních míst, zástupci družinek si chodili pro diplomy a své zasázené lípy. Konečně se vyhlašovala první tři místa. Ve světluškách vyhrály Berušky Dolní Újezd a ve vlčatech Lišáci Dolní Újezd. To znamená, že obě naše družiny se zúčastní krajského kola v Dolní Dobrouči. Hlídky byly odměněny velkým potleskem a cenou, kterou si samy vybraly. Všem se popřálo dál mnoho úspěchů a velké díky za účast. ZVaS byl ukončen, družinky se svými vedoucími se rozcházeli domů a na nás zbyl drobný úklid. Když bylo vše uklizeno a domluveno, rozešli jsme se i my domů.


Kontakt

Junák – český skaut,          středisko Dolní Újezd, z.s.         
Dolní Újezd 305
569 61 Dolní Újezd

Evidenční číslo: 533.07
IČO: 62031899

číslo účtu: 115-29550217/0100

Kompletní kontakty


CHATKY - obsazenost

Kalendář akcí

Září 2021
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4
  • Kuličkyáda
5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

« Srpen 2021 Říjen 2021 »

Odkazy

Středisko na Facebooku 


Oficiální stránky Junáka

https://www.skaut.cz/

Betlémské světlo

https://www.betlemskesvetlo.cz/

Skautská energie

https://www.skautskaenergie.cz/


© 2021, Junák - svaz skautů a skautek ČR, středisko Dolní Újezd – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑